W 75. edycji słynnego turnieju im. Gergelya Bornemissza udział wzięła cała czwórka wspieranego przez Kratki.com rodzeństwa; 16-letni Antoni w barwach Legii Warszawa, a także trójka reprezentująca BTS 1926 Broń Radom, 12-letnia Nadia oraz 13-letni bliźniacy, Franciszek i Jan, którzy w kwietniu wywalczyli tytuły mistrzów Polski młodzików.
Cała czwórka opuszczała Węgry z medalami. Jan wywalczył złoto w wadze 66 kg, w finale jednogłośnie pokonując na punkty Gruzina Zakarię Tsiklauriego, którego posłał na deski już w trzeciej rundzie.
Obie moje walki były wymagające, szczególnie ta finałowa, bo rywal z Gruzji naprawdę pokazał klasę, ale jednocześnie w obu pojedynkach byłem w stanie kontrolować sytuację i sięgnąć po kolejne złoto – mówi Jan Bal. – To były naprawdę fajne, dobrze zorganizowane i stojące na wysokim poziomie zawody, dlatego tym bardziej cieszę się, że całą czwórką wracamy do Polski z medalami”.
Brąz w wadze 57 kg wywalczył Franciszek, który zdecydowanie wygrał dwie pierwsze walki, a w trzeciej nieznacznie ustąpił na punkty dużo większemu rywalowi z Ukrainy.
„Trzeci pojedynek był bardzo trudny, bo mój rywal był ode mnie o głowę wyższy i miał bardzo długie ramiona, dlatego podejście do niego było prawie niemożliwe, choć niewiele brakowało do zwycięstwa – dodaje Franciszek Bal. – Dałem z siebie wszystko, podobnie jak w obu poprzednich pojedynkach. Świetna była także walka z rywalem z Włoch, z którym stoczyłem bardzo zacięty i wyrównany, ale zwycięski pojedynek. To były dobre zawody”.
Srebrny medal po zaciętej walce finałowej z rywalką z kadry Polski w swoim debiucie w wadze 44 wywalczyła Nadia Bal, z kolei spektakularną walkę z pochodzącym z Kazachstanu mistrzem Azji, Yerubai Turlybai, stoczył Antoni, który zapewnił sobie brąz.
„To była bardzo zacięta i wyrównana walka z bardzo wymagającym rywalem – dodaje Antoni Bal. – Cieszę się, że pokazałem dobry boks, miałem kondycję na cały pojedynek i widziałem, że poprawiłem te aspekty, na których koncentrowałem się w ostatnim czasie. To bardzo dobrze wróży przed kolejnymi walkami. Dziękuję trenerowi Fiodorowi Łapinowi i gratuluję medali mojemu rodzeństwu”.
Świetne wyniki rodzeństwa z Radomia, a także złoty medal koleżanki Antoniego z Legii Warszawa, Zosi Gołoty, pomogły zapewnić Polsce tytuł najlepszej drużyny turnieju.
Rodzeństwo Bal w komplecie na podium prestiżowych zawodów na Węgrzech
Cała czwórka pochodzącego z Radomia rodzeństwa Bal stanęła w komplecie na podium podczas prestiżowych, międzynarodowych zawodów bokserskich na Węgrzech.
Komentarze naszych czytelników
-
Hit
2026-06-02 23:54:21
Suski na lotnisku im 25 czerwca walkę w klatce Pudziana z Nawrockim na wzór Trumpa w 50 rocznicę 25 czerwca roku pamiętnego też już organizuje. Nie wykluczone że tysiące widzów przylecą i tym samym lotnisko uratują. Transmisja live tv russpublika już w HQ . Komentuje Red Ziobro
-
Hit będzie git
2026-06-02 23:54:58
Suski na lotnisku im 25 czerwca walkę w klatce Pudziana z Nawrockim na wzór Trumpa w 50 rocznicę 25 czerwca roku pamiętnego też już organizuje. Nie wykluczone że tysiące widzów przylecą i tym samym lotnisko uratują. Transmisja live tv russpublika już w HQ . Komentuje Red Ziobro
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Zapaśnik Olimpijczyka Radom brązowym medalistą mistrzostw świata!
Cztery sparingi i pięciodniowe zgrupowanie. Znamy plan przygotowań Radomiaka
Drugi zagraniczny transfer ELMAS - KPS APR stał się faktem. Rozgrywająca z Serbii w beniaminku
Kibice Czarnych mogą spać spokojnie. Dwóch ważnych siatkarzy zostaje w klubie na kolejny sezon
Wernisaż wystawy „Głód wolności. Radomski bunt. Czerwiec 1976” z udziałem uczestników wydarzeń sprzed 50 lat [FOTO]