Josh Wilson - Esbrand urodził się 26 grudnia 2002 roku w Londynie. Jego pierwszym klubem był West Ham. To właśnie z juniorów popularnych "Młotów" Wilson - Esbrand trafił do Manchesteru City. W tym klubie w 2023 roku zdobył Ligę Mistrzów.
Przed wypożyczeniem do Zielonych zawodnik mający podwójne obywatelstwo (Anglia - Jamajka) obrońca rywalizował w 1. lidze w barwach Covemtry City FC.
W Radomiaku Wilson - Esbrand zadebiutował 14 września podczas meczu 8. kolejki z Legią w Warszawie. Obrońca zagrał całe spotkanie, a goście przegrali 4:1. Ponadto jeszcze pięciokrotnie wychodził w podstawowej jedenastce Radomiaka, a dwa razy na murawie PKO Bank Polski Ekstraklasa pojawiał się po przerwie. Co ciekawe w żadnym z ośmiu pojedynków, w których Josh Wilson - Esbrand brał udział, Radomianie ani razu nie wygrali
Kilka godzin, po ogłoszeniu tego transferu Radomiak przedstawił nazwisko innego obrońcy, który opuszcza Zielonych.
- João Pedro odchodzi z Radomiaka Radom. Kontrakt z brazylijskim obrońcą został rozwiązany za porozumieniem stron. João, dziękujemy za występy w zielono-białych barwach i życzymy powodzenia na dalszej drodze piłkarskiej - czytamy w komunikacie.
Tomasz Kaczmarek, nowy szkoleniowiec Radomiaka przyznał, że między innymi na pozycję lewego obrońcy klub szuka piłkarza. Póki co na niej występuje: Jan Grzesik.