Poniedziałek 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Dwa pierwsze miejsca Natalii Polit

cis 2025-07-14 07:57:00

Zawodniczka Akademii Tenisowej Masters Radom, Natalia Polit nie zwalnia tempa. Prosto z Mistrzostw Polski udała się do Dzierzkowic, gdzie rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny skrzatów. Jak przystało na medalistkę MP, nie zawiodła zdecydowanie pokonała wszystkie rywalki tracąc w sześciu meczach zaledwie 9 gemów. Również w grze podwójnej spisała się znakomicie i razem ze swoją partnerką Zofią Styczyńską (WKT Mera Warszawa) wywalczyła pierwsze miejsce.

W singlu. w rozgrywkach grupowych pokonała kolejno Barbarę Rzeszótko (Tarnowski Klub Tenisowy) 6:0, 6:0, Hannę Żak (MKT Stalowa Wola) 6:1, 6:0 i Nikolę Kozicką (KT Break Warszawa) 6:0  6:2. W ćwierćfinale zwyciężyła Emilię Koralewską (CKT Grodzisk Maz.) 6:0, 6:0 a w półfinale ponownie Nikolę Kozicką 6:2, 6:2. W finale natomiast wyraźnie pokonała partnerkę deblową Zofię Styczyńską 6:1, 6:1.

W deblu para radomsko-warszawska w półfinale zwyciężyła Jagnę Bartosik (ŚCT Pszczyna) i Emilię Koralewską 6:3, 6:3 a w finale duet Amelię Ianenko/Jagodę Szewczyk (KS Czarni Rzeszów), również 6:3, 6:3. Tak dobry wynik przełoży się na spory awans podopiecznej Katarzyny Chmielewskiej i Sebastiana Suwały odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne w klasyfikacji PZT.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap