Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Broń Radom będzie klubem filialnym Legii Warszawa!

boks 2011-09-12 17:40:00

Prezes Broni Radom Artur Piechowicz podpisał w Warszawie umowę o współpracy z Legią Warszawa.

Warszawski klub pomoże Broni w szkoleniu kadry trenerskiej i grup młodzieżowych, a najlepsi zawodnicy radomscy mogą spodziewać się testów w drużynie Legii Młoda Ekstraklasa lub innych zespołach młodzieżowych. Ponadto zespoły młodzieżowe klubu z ulicy Narutowicza będą często gościły na turniejach organizowanych przez Legię, a najmłodsi radomscy futboliści skorzystają z zaproszenia do oglądania pierwszej drużyny z ul. Łazienkowskiej. Niewykluczone też, że będą wyprowadzać stołecznych piłkarzy w co najmniej jednym meczu rozgrywek Ligi Europejskiej, w których uczestniczy Legia.

Pierwszy zespół Legii Warszawa najprawdopodobniej będzie wiosną rywalem zespołu III-ligowego Broni w meczu otwarcia nowego stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego, którego budowa według planów zakończyć się ma na początku 2012 roku.

Wiceprezesa Broni, Piotra Kalinkowskiego, zapytaliśmy, czy nie obawia się negatywnej reakcji kibiców z ulicy Narutowicza, którzy przez szereg lat sympatyzowali z innym warszawskim klubem – Polonią, którego fani są w poważnym konflikcie z szalikowcami Legii.

- Wierzę, że prawdziwi kibice zrozumieją, że podpisanie z umowy z Legią przyniesie Broni duże korzyści. Wierzę, że rozsądek zwycięży! – powiedział P. Kalinkowski przedstawicielowi portalu Radom24.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych