Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Zapełnia się Kamienica Deskurów

dm, UM Radom 2021-06-19 12:27:00

Kamienica Deskurów rozpoczęła już działalność kulturalną, a wkrótce zaczną tętnić życiem kolejne pomieszczenia w zrewitalizowanym budynku. Miejski Zarząd Lokalami rozstrzygnął przetarg na wynajęcie lokalu przeznaczonego na restaurację. Na powierzchni ponad 240 metrów kwadratowych poprowadzi ją Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem".

- Od początku zakładaliśmy, że część pomieszczeń w odnowionej kamienicy będzie przeznaczona na działalność komercyjną, w tym gastronomiczną. Jest to niezbędne, by móc ożywić Miasto Kazimierzowskie. Oczywiście w warunkach przetargu zawarliśmy zapisy mówiące o tym, że lokal swoją działalnością i wystrojem musi wpisywać się w charakter zrewitalizowanej kamienicy. Ma to też być miejsce organizacji wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych, które będą oddziaływały na najbliższe otoczenie - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

W Kamienicy Deskurów na najemców czeka jeszcze lokal przeznaczony na kawiarnię oraz na działalność handlowo-usługową. Przypomnijmy, że w Kamienicy Deskurów można już oglądać wystawę „Portrety i metafory życia”. Po wakacjach kolejne pomieszczenia będą zagospodarowywane przez Centrum Organizacji Pozarządowych i radomskie stowarzyszenia. Różnorodne pomysły na ich wykorzystanie zgłosiło w trakcie konsultacji ponad 30 organizacji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych