Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Terytorialsi zapraszają wszystkich chętnych na szczepienia

dm 2021-06-14 16:10:00

Od poniedziałku (14 czerwca) w godz. od 10 do 18, aż do końca lipca będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Do punktu szczepień przy ul. Dębowej w Radomiu dotarły kolejne dawki szczepionki.

To dobra okazja dla osób, które chcą się zaszczepić, ale wolą unikać przychodni lub zależy im na przyjęciu jednej dawki preparatu. - Serdecznie zapraszamy do punktu, który żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą we współpracy z personelem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Cała procedura trwa kilkanaście minut, nie trzeba nawet wysiadać z samochodu. Punkt prowadzą przeszkoleni żołnierze oraz pracownicy szpitala, więc wszystko odbywa się sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie - wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dodatkowym plusem wynikającym z zaszczepienia się w punkcie jest fakt, że nie trzeba się rejestrować. Wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem platformy pacjent.gov.pl z pewnością usprawni cały proces, jednak w punkcie zaszczepieni będą wszyscy, którzy się zgłoszą - również osoby niezarejestrowane na portalu. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości.

- Zależy nam na tym, aby jak najszybciej wyszczepić jak największą liczbę osób. To znacznie przyczyni się do uzyskania zbiorowej odporności, a co za tym idzie zwiększy nasze bezpieczeństwo. Chcielibyśmy, aby każdy mieszkaniec ziemi radomskiej czuł się bezpiecznie. To nasza wspólna walka, a jej wygrana zależy od decyzji każdego z nas. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do szczepień w mobilnym punkcie szczepień. To wyraz odpowiedzialności za siebie i swoich najbliższych - podkreśla ppłk Łukasz Baranowski.

Powszechny punkt szczepień drive-thru w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Do tej pory zaszczepiło się około czterech tysiący osób.

Punkt szczepień drive-thru w Radomiu powstał dzięki zaangażowaniu żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, władz Radomia oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Znajduje się na parkingu na ul. Dębowej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych