Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Radomskie Dni Godności rozpoczęte

dm, UM Radom 2019-05-23 08:25:00

Rozpoczęły się XVI Radomskie Dni Godności. Celem trzydniowego cyklu imprez jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta.

- Dziś w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnychi i pokazujemy ich umiejętności. Radom jest jednak miastem przyjaznym dla tej grupy mieszkańców także na co dzień. Wprowadziliśmy m.in. kartę rodziny osoby z niepełnosprawnością. Byliśmy pierwszym miastem w Polsce, które nie wprowadziło tu żadnego ograniczenia wiekowego. Inne miasta się na nas wzorują. Ponadto systematycznie likwidujemy bariery architektoniczne, rozwijamy politykę wytchnieniową oraz wspieramy działalność warsztatów terapii zajęciowej - mówił podczas inauguracji Dni Godności wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Dni Godności rozpoczął barwny korowód i festyn na Placu Corazziego. Były występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz pokaz mody.

W czwartek (23 maja) o godz. 12:00 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Tacy Sami". Z kolei w piątek (24 maja) na stadionie MOSiR przy ulicy Narutowicza odbędzie się integracyjny festyn sportowo - rekreacyjny. Początek o godz. 13:00. W programie są m.in. paraolimpiada dla przedszkolaków, gry i zabawy sportowe, park rozrywki oraz grill.

XVI Radomskie Dni Godności zakończy Piknik Organizacji Pozarządowych, który rozpocznie się o godz. 15:00. W ramach imprezy zostanie rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami NGO i samorządowcami. Przewidziano też liczne konkursy oraz gry i zabawy sportowe.

Organizatorem wydarzenia jest Radomskie Forum Integracyjne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych