Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Od poniedziałku nabór do szkół ponadpodstawowych

dm, UM Radom 2021-05-14 16:10:00

W poniedziałek, 17 maja rozpocznie się nabór do radomskich szkół ponadpodstawowych. W sumie przygotowały one 4153 miejsca, w tym 1739 w liceach ogólnokształcących, 1548 w technikach oraz 866 w szkołach branżowych.

- Oferta radomskich szkół jest stale aktualizowana i dostosowywana do potrzeb rynku pracy. Na przykład w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica powstanie w tym roku oddział przygotowania wojskowego. Zajęcia praktyczne będą się odbywały m.in. w 42. Bazie Szkolnictwa Szkolnego w Radomiu. Ponadto w Technikum Ekonomicznym powstanie nowa klasa kształcąca techników rachunkowości, a w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Hubala - klasa o kierunku technik spawalnictwa - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Podobnie jak w poprzednich latach nabór do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzony drogą elektroniczną. Od 17 maja wszyscy kandydaci będą mogli zalogować się w systemie, zapoznać ze szczegółową ofertą szkół i wypełnić wniosek. Każdy uczeń może wybrać maksymalnie cztery szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Listę wybranych oddziałów kandydaci powinni ułożyć w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Wypełniony wniosek uczniowie będą mogli składać w szkole pierwszego wyboru w terminie do 21 czerwca. Dla kandydatów, którzy na swojej liście preferencji wybrali również szkołę z oddziałami dwujęzycznymi, oddziałem przygotowania wojskowego, oddziałami sportowymi lub szkołę mistrzostwa sportowego, termin złożenia wniosku upływa 31 maja.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca. Uczniowie zakwalifikowani będą musieli do 30 lipca potwierdzić wolę uczęszczania do danej placówki.

Harmonogram naboru dostępny jest w załączniku. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.oswiatawradomiu.pl.

Harmonogram rekrutacji

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych