Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Mocne uderzenie w nielegalny hazard

dm, KWP 2021-11-22 10:44:00

Policjanci CBŚP z Radomia wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej KAS, pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Prokuratury Krajowej, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach i czerpaniu z tego korzyści finansowych. Podczas śledztwa zatrzymano 5 osób i zabezpieczono łącznie 31 automatów do gier.

Pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego toczy się śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. mazowieckiego oraz świętokrzyskiego.

Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. Z ustaleń śledztwa wynika, że zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od 2019 roku. Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy KAS polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku tych czynności zabezpieczono 31 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze.

W pierwszym tygodniu listopada policjanci z Zarządu w Radomiu CBŚP zatrzymali 5 osób, którym przedstawiono zarzuty. Wówczas to, przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i przebywania podejrzanych oraz kolejne lokale z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową.

W prokuraturze trzem zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwóm kierowania nią, a ponadto organizowania nielegalnego hazardu. Dwóm osobom grozi odpowiedzialność za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Wobec podejrzanych o kierowanie grupą na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Warto przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tys. zł za jeden automat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych