Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Mieszkanie Plus: nabór wniosków do 31 maja

dm, UM Radom 2021-05-25 16:15:00

To już ostatnie dni przyjmowania wniosków od osób zainteresowanych wynajęciem mieszkań powstających w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" przy ul. Tytoniowej w Radomiu. Nabór potrwa do poniedziałku, 31 maja.

Wnioski można składać za pośrednictwem stron internetowych www.radom.mdr.pl i www.radom.pl. Urząd Miejski uruchomił także specjalną infolinię. Pod numerem telefonu: (48) 36 20 977 można uzyskać informacje na temat naboru, jak również umówić się na wizytę w urzędzie, podczas której pracownicy pomagają wypełnić wniosek. Bardzo ważne jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji informacji zawartych we wniosku.

Do tej pory radomianie złożyli ponad 900 wniosków. W pierwszym etapie każdy wniosek zostanie sprawdzony pod względem formalnym. Zgodnie z obowiązującym prawem, o mieszkanie w ramach programu Mieszkanie Plus mogą się ubiegać wyłącznie osoby, które nie były i nie są właścicielami mieszkania lub domu. Dotyczy to również spółdzielczego własnościowego prawa do nieruchomości lub udziału w nieruchomości. W pierwszym etapie będą także przyznawane punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów pierwszeństwa. Na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami czy rozliczający się z podatku dochodowego w Radomiu.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości będzie natomiast polegała na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej. Przyszli najemcy będą musieli wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Nie ma natomiast określonych górnych progów dochodowych.

Przy ul. Tytoniowej, powstają 124 mieszkania (od 1 do 4-pokojowych) z podstawowym wykończeniem „pod klucz”. Kawalerki mają ok. 30 m kw., 2-pokojowe: od 36 do ponad 47 m kw., 3-pokojowe: od 51 do 65 m kw., a 4-pokojowe: od 66 do 75 m kw. Średni czynsz za mieszkanie wynosi 23,50 zł/m kw. Pozostałe opłaty to: eksploatacja 5,50 zł/m kw. oraz indywidualne rachunki za: wodę, prąd, ogrzewanie, śmieci, etc. (każde mieszkanie ma własne liczniki). Najemcy mogą się ubiegać o dopłaty do czynszu. Lokatorzy dotychczasowych inwestycji pobierają od ok. 150 do 800 zł miesięcznie takiej dopłaty.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

www.radom.mdr.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych