Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2022: 1 czerwca rusza głosowanie

dm, UM Radom 2021-05-27 17:40:00

Rekordowa liczba 314 projektów zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego znajdzie się na karcie do głosowania. O tym, które z nich będą realizowanie, radomianie zdecydują w dniach od 1 do 21 czerwca.

Na karcie do głosowania projekty zostaną podzielone na cztery grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula środków 1,35 mln zł), projekty do 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł), projekty powyżej 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,2 mln zł.

Ostateczny układ projektów, który znajdzie się na karcie do głosowania, znajduje się w załączniku poniżej. - W tym roku pozytywną ocenę uzyskała rekordowa liczba projektów. To efekt długich godzin prac z wnioskodawcami tak, aby projekty, które były wstępnie odrzucane z różnych powodów, jednak mogły znaleźć się na liście do głosowanie. Dlatego radomianie będą mieli bardzo duży wybór i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Przez trzy czerwcowe tygodnie mieszkańcy będą mogli decydować na co wydamy 7,25 mln złotych. Ta kwota pozwoli na realizację wielu ciekawych pomysłów, a tych radomianom nie brakuje. Nasi mieszkańcy chcą m.in. aby było więcej terenów rekreacyjnych, proponują organizację wydarzeń kulturalnych czy aktywizujących seniorów. Są też wnioski z obszaru ochrony środowiska, promocji zdrowia, a także uatrakcyjnienia terenu wokół zalewu na Borkach – wymienia Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

- Budżet Obywatelski to narzędzie, które pozwala zmieniać nasze miasto. Efekty jego realizacji są już widoczne praktycznie w całym mieście. Teraz nadchodzi ten moment, w którym to Państwo zdecydują gdzie i jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku. Dlatego zachęcam do zapoznania się z listą projektów i wyboru tych, które w największym stopniu odpowiadają oczekiwaniom - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Każda osoba będzie mogła zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu. Tradycyjnie będzie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto będzie można głosować w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Budżet Obywatelski 2022

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych