Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Ten projekt zasługuje na pomoc radomian. Oddaj głos na pomoc dla niepełnosprawnych licealistów

cir 2021-06-16 15:23:00

W budżecie obywatelskim Radomia jest wiele projektów, od budowy pomników, po zakup karmy dla psów ze schroniska. My dziś przedstawiamy projekt, który nie tylko zasługuje na wsparcie, ale też idealnie wpisuje się w ideę budżetu obywatelskiego, niosąc pomoc najbardziej jej potrzebującym - niepełnosprawnym uczniom.

Społeczność X LO prosi o wsparcie swojego projektu w Budżecie Obywatelskim Radomia

Ten projekt, to "Rozbudowa budynku X LO o salę do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową". Salę zaplanowano dobudować oczywiście do budynku liceum przy ul. Beliny - Prażmowskiego 37, w obszarze Śródmieście. 

Opis projektu:

X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego w Radomiu to jedyne na Mazowszu w pełni integracyjne liceum. W każdej klasie uczy się maksymalnie 20 uczniów: 15 osób pełnosprawnych oraz 5 uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Budynek szkoły pozbawiony jest barier architektonicznych. Znajduje się w nim winda oraz podjazdy. To bardzo duże udogodnienia dla młodzieży poruszającej się na wózkach. W szkole brakuje jednak sali do gimnastyki korekcyjnej dla uczniów niepełnosprawnych i z wadami postawy. Konieczna jest rozbudowa placówki. 

W obiekcie, który zostałby wybudowany znajdowałaby się sala do gimnastyki korekcyjnej z siłownią, pokój dla nauczycieli prowadzących zajęcia, szatnie oraz łazienka i toaleta dla osób niepełnosprawnych. Głównym celem prowadzonych zajęć byłaby ogólna poprawa funkcjonowania w życiu codziennym osób niepełnosprawnych i z wadami postawy. W budynku odbywałyby się treningi ogólnej wydolności organizmu. Po zajęciach lekcyjnych obiekt wraz z całym zapleczem byłby udostępniany mieszkańcom Radomia. 

Koszt: 900000 zł

Jak zagłosować na ten projekt:

1. Klikamy w link: https://liblink.pl/c7giqkp6Br

2. Wybieramy grupę PROJEKTY INSTYTUCJONALNE

3. Wybieramy pozycję numer 285 Rozbudowa budynku X LO o salę do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową i oddajemy swój głos - my zachęcamy do zaznaczenia pola 3 punkty. 

4. Klikamy zakończ głosowanie, podając następnie swe dane.

5. To wszystko. Kto zechce, może namówić rodzinę, przyjaciół, znajomych na podobne oddanie głosu. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych