Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Przebudowa dróg przy lotnisku. Będą objazdy [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-07-07 08:19:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przebudową dróg przy lotnisku i zamknięciem pętli Sadków / Lotnisko (zadanie PPL), od dnia 7 lipca 2021 roku (środa) od godziny 8:00 autobusy linii 5 i 14 będą jeździć objazdem do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska.

Na odcinku ulicy Lubelskiej pomiędzy ulicami Lotniczą a Poranną będą prowadzone następne roboty drogowe, które będą związane między innymi z kilkuetapowymi zmianami w organizacji ruchu kołowego i pieszego oraz z zamknięciem pętli autobusowej Sadków / Lotnisko, zlokalizowanej obok ośrodka sportowego na Sadkowie. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 5 i 14 (kursy podstawowe) będą do odwołania jeździły następującym objazdem w kierunku Sadkowa: Lubelska, aleja Wojska Polskiego, zawracanie na nowym rondzie w rejonie Odrodzenia, aleja Wojska Polskiego - do przystanku końcowego Wojska Polskiego / Lubelska 08 (w kierunku Lubelskiej); w kierunku Śródmieścia: od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 - aleja Wojska Polskiego, Lubelska, a następnie standardowymi trasami.

Na trasie objazdu będą obowiązywały przystanki: Wojska Polskiego / Lubelska 05 (w stronę Słowackiego), Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 i 06 (w obie strony) oraz Wojska Polskiego / Lubelska 08 (w stronę Lubelskiej, jako przystanek końcowy, na którym będą odbywały się postoje autobusów obu linii - do rozkładowych godzin odjazdów). Tymczasowy przystanek końcowy linii 5 i 14 nadal będzie obowiązywał również jako przelotowy dla linii 21, dlatego dotychczasowy chodnik w tym rejonie został przedłużony, by umożliwić bezpieczne poruszanie się pieszym. Do odwołania zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków Sadków / Lotnisko 07 i 08 (na pętli w pobliżu ośrodka sportowego oraz naprzeciw niej).

Trasa kursów wariantowych linii 14 (przez Natolin do pętli Sadków i z powrotem) zostanie bez zmian.

Ze względu na objazd zostaną skorygowane rozkłady jazdy autobusów linii 5 i 14.

Inwestorem zadania drogowego prowadzonego w rejonie lotniska na Sadkowie jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych