Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Policjanci odwiedzają działkowiczów

dm, KMP Radom 2021-08-16 09:44:00

Radomscy dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu odwiedzają działkowiczów w związku z akcją informacyjną „Mazowiecka Policja Ostrzega!”. Celem akcji jest przeciwdziałanie oszustwom finansowym poprzez podnoszenie świadomości społecznej na temat aktualnych form wyłudzania środków finansowych i dóbr materialnych oraz danych osobowych.

Osoby starsze często w wolnym czasie prowadzą ogródki działkowe. Niestety tam również padają ofiarami przestępstw w postaci kradzieży i oszustw. W związku z tym radomscy policjanci odwiedzają działkowiczów i rozmawiają o poprawie bezpieczeństwa seniorów. Oszuści wykorzystując często naiwność i chęć pomocy seniorów pozbawiają ich oszczędności, dlatego na takie zagrożenia zwracają uwagę m.in. dzielnicowi.

Policjanci przedstawiają metody działania sprawców oszustw finansowych na tzw. wnuczka, policjanta, a także oszustw bankowych. Policjanci zwracają także uwagę jak zapobiegać kradzieżom oraz kradzieżom z włamaniem do domków letniskowych i przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń, w których przechowywane są przedmioty.

Ważnym elementem akcji są plakaty ostrzegawcze, które są zamieszczane na tablicach informacyjnych. Ponadto na plakacie dzielnicowi wpisują swoje dane do kontaktu, w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszem Policji w bieżących sprawach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych