Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

PiS przedstawił kandydatów do Sejmiku

dm 2024-02-24 15:32:00

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dziś listę kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu wyborczego nr 5.

- Startujemy w tych wyborach po zwycięstwo, po zmianę tego, co jest w sejmiku samorządowym. Od wielu lat jest koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym i ta koalicja dla naszego okręgu jest bardzo niekorzystna. Jeśliby podsumować te lata rządów tej koalicji, która nie tylko rządzi Mazowszem, ale i Polską, to największe środki, które miały być przeznaczone na wyrównywanie szans, niestety nie szły do naszego regionu, tylko do dwóch najbogatszych okręgów – do Warszawy i Płocka. Trzeba odwrócić ten niekorzystny trend dla naszego regionu - mówił Marek Suski, szef PiS w okręgu radomskim.

Jakub Kowalski, lider listy PiS do Sejmiku, dodał: - Od pierwszego dnia obecnej kadencji tego Sejmiku, największy klub traktowany jest w zasadzie jako nieobecny. Nie posiadamy ani funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku, ani funkcji którejkolwiek komisji, jeśli chodzi o jej przewodniczenie. To najlepiej pokazuje stosunek do demokracji obecnej koalicji, która rządzi sejmikiem.

Pełna lista kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu nr 5:

1. Jakub Kowalski
2. Łukasz Mierzejewski
3. Weronika Piwarska
4. Edyta Wietrak
5. Magdalena Murawska
6. Hanna Skocz
7. Michał Głogowski
8. Cezary Zwierzchowski
9. Wojciech Nalberski

Sejmik Województwa Mazowieckiego składa się z 51 radnych.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych