Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Międzynarodowy projekt w radomskiej szkole

dm, PSP 2021-11-04 15:30:00

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu, w terminie od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2023 roku, realizowany jest Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Erasmus+.

W projekcie pod tytułem „Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” biorą także udział szkoły z Cypru, Włoch i Turcji. Polska jest koordynatorem tego przedsięwzięcia.

Pierwszym zadaniem, do którego zaproszono uczniów PSP nr 4, było zaprojektowanie logo, które nawiązywało do czterech państw partnerskich - Polski, Turcji, Włoch i Cypru oraz do nazwy projektu. Zwycięska praca jest oficjalnym logo projektu i towarzyszy wszystkim działaniom.

Pomimo pandemii udało się nawiązać współpracę z uczniami z Turcji, Włoch i Cypru. Już dwa razy uczniowie ze szkół partnerskich spotkali się online, dzięki czemu mogli poznać się i porozmawiać o swoich pasjach. Wśród zadań projektowych znalazły się prezentacje własnych szkół, samodzielnie wykonane kartki świąteczne dla kolegów ze szkół partnerskich oraz multimedialne prezentacje naszego miasta: https://tiny.pl/9tjlq, http://www.psp4.radom.pl/webs/projektymiedzynarodowe/Radom2021.pdf.

Przygotowane przez uczestników projektu quizy i zagadki stały się okazją do nauki, zabawy i konwersacji podczas spotkań online. Zajęcia te pomogły w budowaniu relacji pomiędzy uczniami z różnych krajów. Nie mogło także zabraknąć aktualnych tematów: „Życie ucznia w czasie pandemii”. Prace można obejrzeć tutaj: https://tiny.pl/9tx59.

W dniach 27 września - 2 października 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli krajów partnerskich. Panie: Monika Podsiadło, Joanna Narożnik i Inga Mleczkowska-Stępniewicz, szkolne opiekunki projektu, odwiedziły tureckie miasto Catalca. Prowadzono tam rozmowy projektowe, omawiano sposób funkcjonowania szkoły, obserwowano zajęcia. Nauczycielki zostały również zaproszone na spotkanie z władzami miasta oraz przedstawicielami tureckiego wydziału edukacji.

Tureccy nauczyciele języka angielskiego oraz przybyli goście uczestniczyli w konferencji, podczas której pani Monika Podsiadło, jako koordynator projektu, zachęcała do realizacji międzynarodowych projektów Erasmus+ i eTwinning oraz wprowadziła obecnych w zagadnienia dotyczące nauczania przyjaznego mózgowi. Nauczyciele mieli także okazję zobaczyć najważniejsze, zabytkowe miejsca stolicy, poznać kulturę i obyczaje kolegów z Turcji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych