Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Dwie nowe karetki w szpitalu na Józefowie. To dzięki radomianom!

cir, WSS 2021-09-12 10:38:00

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wzbogacił się o dwa nowe ambulanse transportowe, które zostały zakupione z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To dzięki radomianom te karetki, bo to głowne mieszkańcy Radomia wskazali na ten prejekt.

W ubiegłym roku odbyła się I edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. O głosy Mazowszan walczył m.in. projekt nr 57 dotyczący doposażenia Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w dwa ambulanse transportowe. Udało się – pomysł doposażenia szpitala zyskał największe uznanie wśród radomian i mieszkańców województwa mazowieckiego. Zdobywając 4 tys. 84 głosów, uplasował się na pierwszym miejscu wśród pozostałych projektów. Niemal po rok po ogłoszeniu wyników, zgodnie z zapowiedziami, dwa nowe ambulanse transportowe trafiły już do Zespołu Transportu Sanitarnego naszej placówki i od teraz będą służyć naszym pacjentom.

Dwie nowe karetki transportowe stworzą pacjentom komfortowe warunki podczas jazdy, zwiększą bezpieczeństwo i podniosą jakość świadczonych przez szpital usług. Łączny koszt obu pojazdów wyniósł prawie pół miliona złotych. Karetki są wyposażone w nosze, krzesło kardiologiczne, butle z tlenem.

- Jako szpital jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy oddali głos na ten projekt. Państwa udział w głosowaniu oznacza, że również Państwu zależy na tym, by nasza placówka korzystała z nowoczesnych urządzeń, służącym pacjentom w myśl misji szpitala „Przywrócić zdrowie, ulżyć w cierpieniu” - czytamy na stronie szpitala.

Nowe karetki były bardzo potrzebne, bowiem kierowcy, ratownicy medyczni i sanitariusze Zespołu Transportu Sanitarnego MSS do niedawna korzystali tylko z czterech karetek transportowych - bardzo wyeksploatowanych, które na licznikach mają przejechanych ponad kilkaset tysięcy kilometrów.

Każdego dnia ZTS transportuje ok. 40 pacjentów do ich miejsca zamieszkania lub do innych placówek medycznych. Są to przede wszystkim mieszkańcy z regionu radomskiego, ale zdarzają się również pacjenci mieszkający znacznie dalej, jak np. na Ukrainie czy w Szczecinie. Transport pacjentów nowymi karetkami zminimalizuje dodatkowy stres, dyskomfort czy po prostu ból. A są to osoby z reguły po różnego rodzaju operacjach, dlatego tak istotny jest komfort podczas jazdy. Nowe ambulanse zwiększą również bezpieczeństwo i zdecydowanie zmniejszą ryzyko ewentualnej awarii podczas transportu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych