Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Julia Curyło – Projekt 8K71PS

cir 2024-06-07 09:29:00

"Łaźnia" Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Julia Curyło – Projekt 8K71PS

Wernisaż odbędzie się w piątek 14 czerwca. Wystawa Julii Curyło „Projekt 8K71PS" to pierwsza realizacja tematyki w całości dedykowanej zmianom klimatycznym na Ziemi i w Kosmosie. Ten tajemniczy kod to pierwszy „kosmiczny śmieć", fragment modelu rakiety 8K71PS, który spadł na ziemię. Przestrzeń kosmiczna, podobnie, jak wszelkie inne, została zagospodarowana przez kulturę masową, a jej „odpady" już teraz zaśmiecają odległą przestrzeń mikroplastikiem.

Artystka pozostaje wierna swojemu językowi malarskiemu, pełnemu humoru i ironii. Na obrazach zobaczymy łączenie nauki i pop-kultury, symbole kiczu i kultury wysokiej. Wieloznaczne i wielowątkowe dzieła, prowokują odbiorcę do dualistycznego podejścia do tematu i stawiania pytań dotyczących losu otaczającej nas rzeczywistości.

Twórczość Curyło jest znana szerokiemu gronu odbiorców, jej prace możemy podziwiać w państwowych muzeach, m.in. w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu oraz na wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Termin wydarzenia: piątek 14 czerwca godz. 14.00.

Kuratorka: Oksana Bagriy.

Adres: Galeria Łaźnia ul. Traugutta 31/33 Radom.

Wystawa w ramach FREE(RA)DOM FESTIVAL czynna do 5 lipca 2024 roku.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych