Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Spotkania z nauką w Amfiteatrze

dm 2023-10-14 07:01:00

Tematem najnowszego popularnonaukowego spotkania będzie chrześcijaństwo. Prof. Robert Wiśniewski, wybitny badacz zajmujący się dziejami Kościoła w starożytności, opowie m.in. o ewolucji doktryny, formach religijności oraz kwestiach organizacyjnych i społecznych. Spotkanie poprowadzi pomysłodawca cyklu Paweł Błach.

Prof. Robert Wiśniewski – interesuje się historią późnego antyku i wczesnego średniowiecza, a zwłaszcza przemianami religijnymi i społecznymi tego okresu, w tym kultem świętych, wróżbiarstwem, monastycyzmem, kształtowaniem się kleru chrześcijańskiego, a także bazami danych i ich rolą w warsztacie historyka.

Gościnnie prowadził badania w Trinity i All Souls College (Oxford), École Pratique des Hautes Études i École Pratique des Sciences Sociales (Paryż), Central European University (Budapest) i University of Princeton. Ostatni urlop naukowy spędził jako Leverhulme Visting Professor na Uniwersytecie w Reading. Obecnie kieruje Centrum Badań nad Cywilizacjami Starożytnymi.

ul. Parkowa 1. WSTĘP WOLNY.

17.10 | 18:00
Spotkania z nauką – Czy chrześcijaństwo mogło być inne? Rozmowa z prof. Robertem Wiśniewskim

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych