Piątek 3 luty
Błażeja, Telimeny, Oskara
RADOM aktualna pogoda

Muzyczne barwy jesieni w Resursie

dm 2022-11-29 15:51:00

Wprawdzie za oknami coraz śmielej objawia się zima, ale na scenie Resursy Obywatelskiej wciąż króluje jesień. Już 2 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert „Muzyczne barwy jesieni” w wykonaniu Big Bandu Mundana.

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Tego wieczora na scenie Resursy pojawią się także wyjątkowi goście. Na skrzypcach zagra Marta Tomecka - absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swe umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych w kraju i poza jego granicami. Skrzypaczka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, dzięki której występowała na jednej scenie wraz z takimi artystami jak Andrea Bocelli, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova, Igor Herbut, Natalia Kukulska, Kayah i wielu innych. Grała także pod batutą między innymi Adama Sztaby, Tomka Szymusia, Marcello Roty czy Shih-hung Young'a.

Drugim z muzycznych gości będzie Piotr Zarzyka - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywał laury jako solista i kameralista na 69 konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej. Na swoim koncie ma m. in. koncerty w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, czy ze Śląską Orkiestrą Dętą Kopalni Węgla Kamiennego. Swoje umiejętności instrumentalne doskonalił na międzynarodowych i ogólnopolskich kursach interpretacji muzycznej, podczas których pracował z wybitnymi pedagogami z kraju i Europy.

Bilety na koncert kosztują 10 zł. Wejściówki można nabywać w kasie Resursy oraz online za pośrednictwem portalu biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych