Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Policja: 5 lat funkcjonowania przepisu, a ciągle nie brakuje kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia

dm, KWP 2020-05-21 09:22:00

Przepis ma już pięć lat, a nadal nie brakuje kierowców rażąco lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości. Do tej pory w woj. mazowieckim ujawniono 10 480 przypadków przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowco pamiętaj!

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Zostaniesz również ukarany mandatem w kwocie od 400 do 500 zł oraz otrzymasz 10 punktów "karnych". 

W tym okresie nie możesz kierować pojazdem, jeśli to uczynisz, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd. W przypadku stwierdzenia kierowania pojazdem w przedłużonym okresie, decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień, stracisz prawo jazdy, które możesz odzyskać po ponownym spełnieniu wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Kiedy w czasie obowiązywania zatrzymania prawa jazdy spowodujesz zdarzenie drogowe, Twoja Polisa OC nie będzie Cię chronić! Przekraczając prędkość ryzykujesz życie i zdrowie swoje i przewożonych pasażerów, a także stwarzasz niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych