Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Paczkomaty - najtańsza opcja wysyłki?

Artykuł sponsorowany 2021-05-06 10:10:00

Wiele osób chciałoby skorzystać z możliwości wysyłki poprzez Paczkomat InPost-u ale nie wiedzą jak. A przecież to takie proste. Spróbujmy krok po kroku wyjaśnić jak korzystać z tych niebywałych udogodnień.

Czym jest Paczkomat?

Aby zrozumieć w jaki sposób wysłać paczkę poprzez Paczkomat, musimy wiedzieć czym jest Paczkomat? Jest to system automatycznych skrytek pocztowych służących do odbierania, ale również do nadawania przesyłek. Urządzenia usytuowane są w newralgicznych miejscach, w których najczęściej się poruszamy, w okolicach supermarketów w których robimy zakupy, stacjach benzynowych na których tankujemy paliwo oraz przy kampusach uniwersyteckich. Wszystko po to byśmy mieli szybki dostęp i to przez 24 godziny na dobę oraz we wszystkie dni tygodnia, również w święta. Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na stronie https://inpost.pl/wysylam.

Jak nadawać paczkę w Paczkomacie?

Paczkę w Paczkomacie możemy nadać na dwa sposoby:

• Wysyłanie paczki bez konieczności drukowania etykiety. W tym przypadku musimy posiadać na naszym telefonie aplikację InPost Mobile, która posłuży do szybkiego jej nadania. Aplikację możemy ściągnąć ze sklepów Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery. Wystarczy otworzyć aplikację, kliknąć na ikonkę „Nadaj”, wybrać opcję z dwóch możliwych „Paczkomat->Paczkomat” lub „Paczkomat->Dom”, dopasować jej wielkość spośród trzech możliwości, przejść „Dalej”, gdzie będziemy musieli wpisać dane odbiorcy (dane nadawcy uzupełnią się z naszej aplikacji). Następnie musimy opłacić przesyłkę, a po jej opłaceniu uzyskamy 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kolejnym krokiem będzie udanie się do obojętnie jakiego Paczkomatu, zeskanowanie kod QR lub wybranie opcji „mam kod nadania lub kod zwrotu”, wpisanie go i to wszystko.

• Drugą opcją wysyłki jest nadanie paczki przez stronę w internecie inpost.pl/SzybkieNadania/. Uzupełniamy formularz, opłacamy paczkę, po czym otrzymujemy etykietę, którą musimy wydrukować. Wydrukowaną etykietę naklejamy na odpowiednio zabezpieczoną paczkę. Udajemy się do Paczkomatu, gdzie na jego ekranie wybieramy odpowiednie opcje zeskanowania kodu etykiety, po zeskanowaniu otwierają się nam drzwi Paczkomatu, umieszczamy w nim paczkę i zamykamy drzwiczki.

Prawda, że łatwe? Nie tylko łatwe, ale też i tanie. Jeśli raz się spróbuje z innej opcji nie chce się już korzystać.

Co to jest kod QR?

Kod QR to alfanumeryczny, matrycowy, dwuwymiarowy, kwadratowy kod graficzny opracowany w 1994 roku przez japońskie przedsiębiorstwo Denso Wave. Z kodów QR można korzystać na systemach mobilnych przy użyciu specjalnego oprogramowania. Dzięki kodom QR stosowanym w InPost odbiór paczki trwa bardzo krótko, udaje się ją odebrać nawet w 2 sekundy. Kod ten jest również wykorzystywany przy nadawaniu paczek.

InPost ekologiczny dla środowiska

Paczkomaty są ekologiczne, a to dlatego, że rewolucyjny system skrytek pocztowych pozwala na zwiększenie wydajności dostaw, przy zminimalizowaniu produkcji śladu węglowego. Dzięki temu, że przesyłki dostarczane są do jednego punktu, zmniejszają się ilości korków, ogranicza się emisję spalin, oraz hałas związany z transportem. Według przeprowadzonych badań, paczkę odbieramy przy okazji robienia akurat zakupów w Paczkomacie zlokalizowanym w pobliżu sklepu. My również możemy być bardziej ekologiczni, zamiast jechać samochodem po paczkę, wybierzmy się po nią pieszo lub jedźmy rowerem.

Wielu z nas przekonało się już do Paczkomatów. Jeśli mamy znajomych, którzy jeszcze nie do końca są zorientowani, jak je obsługiwać – pomóżmy im, dajmy kilka dobrych rad, nauczmy w jak prosty, wręcz  banalny sposób możemy odbierać i nadawać paczki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych