Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Niezapomniana wycieczka szkolna w Małopolsce

Artykuł sponsorowany 2024-01-25 13:14:00

Wycieczka szkolna to bardzo ważny punkt każdego klasowego kalendarza. A najlepszą porą na nią jest wiosna. Gdzie wyjechać? Jakie atrakcje wziąć pod uwagę? Takie dyskusje toczą się w niejednej klasie przez wiele tygodni. Do udanej wycieczki potrzebne jest trochę walorów edukacyjnych, na które nalegają nauczyciele, trochę ruchu na świeżym powietrzu oraz możliwość dobrej zabawy. A to oznacza, że najlepiej wybrać Małopolskę.

Góry, Kraków i nie tylko – Małopolska na wycieczki szkolne

Małopolska to region, który ma wyjątkowo dużo do zaoferowania turystom. Nagromadzenie zabytków i ważnych dla polskiej historii i kultury miejsc, niezwykle zróżnicowane krajobrazy oraz mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu sprawiają, że to idealny kierunek na wycieczki klasowe. Jeśli dodać do tego znajdujący się w Zatorze Park Rozrywki Energylandia, to problemem jest zbyt krótki dzień, by zmieścić wszystkie atrakcje.

Mądry program wycieczki szkolnej zawiera atrakcje zróżnicowane, które przeplatają się ze sobą. Zwiedzanie zabytków przez 3 dni znudzi nawet wytrwałego dorosłego, a co dopiero dzieci czy młodzież. Dlatego tak ważne jest, by punkty programu pozwalały na różnorodne spędzanie czasu. Znajdujące się w Małopolsce góry – Tatry, Pieniny i Beskidy, a także malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to idealne tereny na wycieczki piesze o różnym stopniu trudności. W Tatrach można zorganizować np. wycieczkę nad Morskie Oko, do Doliny Gąsienicowej, Doliny Kościeliskiej czy na Rusinową Polanę. Nie wymagają one bardzo dużego wysiłku, a dają możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. Niezwykle atrakcyjne są też Pieniny z Trzema Koronami oraz spływem Dunajcem, a także niezwykle widokowe Gorce i inne części Beskidów.

Aktywność fizyczną podczas wycieczek pieszych można łączyć ze zwiedzaniem. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się Kraków, którego położenie pozwalana na łączenie go z pobytem w górach. Ale Małopolska to też zabytkowe kopalnie soli, jurajskie zamki, malownicze miasteczka czy drewniane cerkwie i kościoły, które można wpleść w pobyt na Podhalu czy w innych częściach gór.

Szalona i bezpieczna zabawa na wycieczce szkolnej

A co z zabawą? Niektórzy obawiają się jej ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli jednak wybierze się sprawdzone miejsce, to nawet szalona zabawa będzie w pełni bezpieczna. Takim miejscem jest właśnie Energylandia. W Parku Rozrywki przygotowano atrakcje zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla młodzieży. Roller Coastery, z których słynie Energylandia, to tylko część jej atrakcji. Są tu też karuzele, kolejki o mniejszej prędkości, tory do jazdy pojazdami, koło Wonder Wheel i wiele innych. Dzieci i młodzież mogą spędzić tu nawet cały dzień, nie nudząc się ani przez chwilę.

Energylandia (https://westerncamp.pl/malopolskie-atrakcje-na-niepogode-energylandia/) może być uzupełnieniem wycieczki do Małopolski, a Zator może stać się bazą do poznawania różnych atrakcji w okolicy. Jego położenie daje możliwość dojazdu zarówno do Krakowa, na Jurę, jak i w góry. Idealnym miejscem na nocleg podczas wycieczki szkolnej jest utrzymany w stylu Dzikiego Zachodu kompleks Western Camp w Zatorze, który oprócz noclegów i wyżywienia oferuje także tereny rekreacyjne, miejsca ogniskowe i boiska pozwalające na zorganizowanie grupie wieczorów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych