Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Nawigacja rowerowa - czy warto inwestować w ten gadżet?

Artykuł sponsorowany 2024-06-07 10:16:00

Dzięki niej jazda na rowerze może być bardziej efektywna, bezpieczna, ciekawsza i przyjemniejsza. Dowiedz się, jak rowerzyści korzystają z urządzeń nawigujących.

Nawigacje rowerowe odpowiedzią na potrzeby fanów jednośladów

W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania jazdą rowerową. Jest to dobre nie tylko z punktu widzenia ekologii, ale również zdrowia ludzkiego organizmu, który każdego dnia potrzebuje dawki ruchu. Dodatkowo jazda na rowerze pozwala się dotlenić, spalić zbędne kilogramy, poprawić kondycję, pracę układu oddechowego, krwionośnego, wzmocnić wiele partii mięśniowych, a przy tym świetnie spędzić czas. W związku z rozwojem technologicznym i postępującą cywilizacją, dla fanów jednośladów pojawiły się na rynku nawigacje rowerowe. Działają one podobnie jak te, których używamy podczas jazdy samochodem, ale wzbogacone są o wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają realizować plan treningowy i czuwają nad istotnymi parametrami. W przeciwieństwie do telefonu komórkowego, specjalne urządzenie GPS dla rowerzystów jest znacznie trwalsze, odporne na rozmaite warunki pogodowe, a także uszkodzenia mechaniczne. Pomoże Ci również monitorować osiągi i zoptymalizować swoją wydajność.

Dlaczego warto korzystać z nawigacji rowerowej?

To urządzenie przede wszystkim pomoże Ci ustawić trasę, którą chcesz pokonać. Po wpisaniu punktu docelowego zaproponuje najlepszą lub najkrótszą drogę. W razie potrzeby zmodyfikujesz ją według uznania, dostosowując do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Gdy w trakcie jazdy spontanicznie postanowisz wybrać inną ścieżkę, system wprowadzi odpowiednie poprawki, by nieustannie prowadzić Cię do celu.

Nawigacja rowerowa to również narzędzie, dzięki któremu znajdziesz ciekawe punkty, warte odwiedzenia miejsca i urozmaicisz na przykład swoją weekendową wycieczkę. GPS sprawdzi się na górskim szlaku, pozwoli Ci przemierzyć las, ale również wskaże najdogodniejszy przejazd przez miasto.

Na tym nie kończą się zalety tego gadżetu. Dobra nawigacja rowerowa pozwoli Ci nie tylko określić ilość przejechanych kilometrów, średnie, najszybsze i najwolniejsze tempo, wznosy i spadki terenu, ale także poda ilość spalonych kalorii, a jeśli będzie sparowane z dodatkowymi czujnikami, inne istotne parametry np. tętno. Wiele urządzeń GPS na rower ma możliwość połączenia się z aplikacją treningową zainstalowaną w telefonie, co znacząco ułatwia prowadzenie dziennika aktywności fizycznej i dbanie o formę.

Komu przyda się nawigacja na rower?

To pytanie zadaje sobie obecnie wielu użytkowników jednośladów. Jeżeli z roweru korzystasz wyłącznie po to, by dojechać z domu do pracy, zawsze tą samą trasą, prawdopodobnie zakup takiego gadżetu będzie zbędnym wydatkiem. Jeżeli jednak rower traktujesz jako formę sportu, rozrywki albo środek transportu do rozmaitych miejsc docelowych, dobrze wybrana nawigacja rowerowa będzie dla Ciebie dużym udogodnieniem, pozwoli się rozwijać, będzie działać motywująco, skłaniając do poznawania nowych miejsc, pokonywania swoich własnych wyników i przekraczania granic. Nawigacja zwiększy również Twoje bezpieczeństwo na nieznanych terenach.

Dzięki dużej różnorodności tego typu urządzeń, na pewno będziesz mógł wybrać takie, które idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych