Piątek 27 stycznia
Angeliki, Przybysława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Więcej łóżek dla chorych na COVID-19 w regionie radomskim

dm, warszawa.tvp.pl 2021-12-03 15:57:00

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w ciągu najbliższych dni przybędzie łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach w regionie radomskim, tj. w Iłży, Nowym Mieście nad Pilicą i Lipsku. - Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki - poinformowały jego służby.

Zgodnie z poleceniem wojewody szpital w Nowym Mieście nad Pilicą od czwartku powinien zapewnić łącznie 74 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 1 łóżko respiratorowe z dostępem do kardiomonitora oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechaniczne.

Także Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku od czwartku ma mieć gotowych w sumie 69 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 4 łóżka respiratorowe. Z kolei szpital w Iłży do niedzieli ma posiadać łącznie 59 łóżek z COVID-19, w tym 4 łóżka respiratorowe. Natomiast od poniedziałku tych miejsc ma być więcej o 27 - placówka powinna dysponować łącznie 85 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem, w tym 5 miejscami respiratorowymi.

Od środy w szpitalu w Iłży jest 59 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe oraz 3 łóżka obserwacyjne. W czwartek było tam 9 wolnych łóżek covidowych i 3 respiratory. Do szpitala w Iłży przenoszeni są pacjenci z Pionek. - Szpital Powiatowy w Pionkach rozpoczął transport pacjentów z koronawirusem, którzy przebywali na oddziale wewnętrznym, do szpitala covidowego w Iłży - powiedział rzecznik starostwa powiatowego w Radomiu.

Zespół prasowy wojewody poinformował też, że łóżka covidowe są także m.in. w szpitalach w Radomiu i Przysusze. Obecnie w szpitalu tymczasowym w Radomiu przygotowanych jest 80 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 20 miejsc respiratorowych. Natomiast w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu obecnie jest 77 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 9 miejsc respiratorowych. W województwie mazowieckim przygotowanych jest 3 879 łóżek dla pacjentów z Covid-19, w tym 390 miejsc respiratorowych, z czego w czwartek zajętych było 3 255 łóżek.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych