Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

W Goździe znów będzie Posterunek Policji

dm, KWP 2022-05-09 17:31:00

Działka stanowiąca własność gminy Gózd przekazana została policji umową darowizny, aby w tym miejscu powstała nowoczesna jednostka policji. Akt notarialny podpisali dzisiaj Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit i Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec.

W gminie Gózd, w powiecie radomskim w grudniu 2012 roku zlikwidowany został Posterunek Policji. Jednak władze samorządowe, na czele z Wójtem Gminy Gózd, przez wiele lat zabiegały o reaktywację miejscowej jednostki policji. Takie potrzeby sygnalizowało również lokalne społeczeństwo. Przeprowadzono analizy stanu zagrożenia przestępczością i ostatecznie uzgodniono właściwe miejsce i sposób reaktywowania Posterunku Policji w Goździe.

Dzisiaj umową darowizny nieruchomość stanowiąca własność Gminy Gózd przekazana została na rzecz Skarbu Państwa w trwały zarząd Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Działka o pow. 1048 m² zlokalizowana jest w Goździe przy ul. Szkolnej. Stanie na niej nowoczesny, ekologiczny budynek Posterunku Policji, który zostanie wybudowany w systemie modułowym z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii służącej do ogrzewania budynku i wody.

Zgodnie z przyjętymi planami już w przyszłym roku 8 policjantów rozpocznie służbę w nowej jednostce, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gózd.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS.

  2022-05-09 19:38:04

  BRAWO PIS j+++ć PO i Brukselę.J+++i KOnfidenci i ZD-radzieccy kłamcy.

 • Czytelniczka

  2022-05-10 17:07:06

  A CO ZE STARYM POSTERUNKIEM.  RADOM tO PiS BĘDZIE W NIM HEJTOWAL ? I DZIECI PEDOFIL GWAŁCIŁ. ***** . 

 • Gozdówka

  2022-05-10 17:11:30

  Przecież Błaszczak już nowy posterunek otwierał.  Ten zlikwidowany.  Nową Pocztę Polską, Nowa Remizę. A teraz wszystko w ruinie ?

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych