Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Trwa budowa ronda w Kowali

dm, powiatradomski.pl 2022-10-17 16:01:00

Wszystko wskazuje na to, że budowa finiszować będzie wraz z końcem grudnia. Dobra wiadomość: na czas Wszystkich Świętych będzie zorganizowany tymczasowy dojazd do cmentarza i kościoła.

Skrzyżowanie w Kowali nazywane było “feralnym”. Liczba przykrych zdarzeń drogowych była tak duża, że zmusiła do zmian organizacji ruchu w tym miejscu. Teraz będzie o wiele bezpieczniej. Ma być oświetlenie, mają być przejścia dla pieszych. Rondo, budowane przez Powiat Radomski ma być wizytówką miejscowości.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie kosztować około 3,4 miliona złotych, ale Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych pozyskał na ten cel 800 tysięcy złotych. Prace wykonuje firma Budromost ze Starachowic. Wszystko idzie zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień i powinny się one zakończyć tuż przed Bożym Narodzeniem.

– Chciałbym, aby tuż przed 1 listopada rondo było przejezdne. Oczywiście prace do tego czasu się nie zakończą, ale chcemy zorganizować czasowy dojazd do cmentarza i kościoła – zapowiada Waldemar Trelka – starosta radomski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych