Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Szkoła specjalna w Chwałowicach uznana za najlepszą w Polsce

dm, powiatradomski.pl 2023-03-07 16:10:00

Szkoła w Chwałowicach prowadzona przez Powiat Radomski z tytułem dla najlepszej placówki w kraju!

W kategorii Szkoła Roku Polski 2022 zwycięska wśród szkół podstawowych okazała się nasza placówka z Chwałowic. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w miniony weekend w Warszawie.

Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie w sobotę dnia 4 marca 2023 roku była miejscem Ogólnopolskiej Gali Plebiscytu Edukacyjnego 2022 zorganizowanym przez Grupę Polska Press pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wyróżniano przedstawicieli nauki i edukacji w wielu kategoriach .

Galę otworzył Minister Edukacji i Nauki profesor Przemysław Czarnek podkreślając rangę uroczystości. W swoim wystąpieniu pan Minister wskazał na znaczenie autorytetu nauczyciela i wyraził przekonanie, że to dostojne historycznie miejsce gości na Gali takie autorytety polskiej oświaty.

W kategorii Szkoła Roku Polski 2022 zwycięzcą została Podstawowa Szkoła Specjalna

w Chwałowicach działająca od 2020 roku. Placówka pokonała wiele ubiegających się o ten tytuł szkół z terenu całej Polski.

Statuetkę Szkoła Roku 2022 w imieniu wszystkich pracowników odebrała Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach Ewa Mąkosa w towarzystwie, Dariusza Leśkiewicza, dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu

O zwycięstwie zadecydowały głosy rodziców i przyjaciół szkoły i to jest najcenniejsze – to podkreśliła dyrektor placówki w Chwałowicach, w wywiadzie telewizyjnym, wskazując na radość i dumę z wyróżnienia ale też zobowiązanie na kolejne lata.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2023-03-07 15:47:27

  SERDECZNE GRATULACJE.

 • Amen

  2023-03-07 19:24:04

  Radom to PiS +++ do Jotejki chodził. I też jej nie ukończył.  Za pieniądze do dziś  na zakrystii ciałem i dusza swoją  wiernie klechokomunie  służy. 

 • Gratulacje dla nauczycieli tej Szkoły

  2023-03-08 01:34:29

  Duma ruska starostę teraz rozpiera.  Kasy Czarnek nic nie dorzucił.  Wszystko na  rodzinę już wydał.  Może teraz żona Suskiego dyrektorką zostanie. Żadna zasługa w tym PiSu. 

 • lucjan

  2023-03-08 04:03:52

  SERDECZNE GRATULACJE.Nie patrzcie na CHAMSKĄ HOŁOTĘ PO trzech klasach.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych