Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Sołectwa z regionu radomskiego ze wsparciem woj. mazowieckiego

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-04-10 10:00:00

126 inicjatyw sołeckich z subregionu radomskiego otrzyma wsparcie finansowe w ramach programu "Mazowsze dla sołectw 2023". Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 1,2 mln zł – poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wśród dofinansowanych przez samorząd Mazowsza zadań znalazły się m.in. zakup i montaż lamp LED-owych w sołectwie Rawica (pow. zwoleński), budowa placu zabaw w sołectwie Chronów (pow. szydłowiecki), czy zakup materiałów dydaktycznych dla dzieci i młodzieży z sołectwa Kępa Wólczyńska (pow. kozienicki).

Jak zaznaczył marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, program od samego początku cieszy się zainteresowaniem lokalnych samorządów. "Mamy trudne czasy. Rosnąca inflacja i wzrost cen dają się nam wszystkim we znaki. Tym bardziej dla wielu gmin nasza inicjatywa jest często jedyną możliwą opcją, by zrealizować inwestycje, na które brakuje środków w lokalnym budżecie" - zauważył Struzik.

Wzorem lat ubiegłych, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, w tym roku gminy mogły ubiegać się o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach m.in. na tworzenie terenów zielonych, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój twórczości folklorystycznej, czy budowę obiektów sportowych i turystycznych.

W ramach programu "Mazowsze dla sołectw 2023" samorząd woj. mazowieckiego wesprze w sumie 755 inicjatyw sołeckich z całego regionu. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 7,4 mln zł.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS +++++

    2023-04-12 07:48:04

    Czy struzik (książę Mazowsza-wielki łeb) z Płocka już siedzi,za JEGO PRYWATNE ,,lotnisko,, w Modlinie.Studnia bez dna i przyszłości.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych