Piątek 1 lipca
Haliny, Mariana, Klarysy
RADOM aktualna pogoda

Sanepid bada wodę

nika 2011-06-15 14:40:00

Po niedzieli będzie wiadomo, czy woda w zalewie na radomskich Borkach, w Siczkach i w Iłży nadaje się do kąpieli.

Zalew w Domaniowie. Fot. Informacja Turystyczna Radom

Sezon „pływacki” rozpoczyna się zwykle po św. Janie, czyli po 24 czerwca, ale upały skłaniają niektórych do szukania ochłody w radomskich i podradomskich akwenach znacznie wcześniej. - Tym, którzy pływają w tej chwili, przypominamy, że na razie robią to na własną odpowiedzialność – ostrzega Beata Nowak, rzecznik radomskiego sanepidu.

We wtorek zostały dopiero pobrane próbki wody z dwóch kąpielisk na Borkach – przy ul. Bulwarowej i Krasickiego oraz z kąpieliska w Siczkach. W czwartek pracownicy sanepidu wezmą próbki z zalewu w Iłży. - W poniedziałek albo we wtorek będziemy mogli powiedzieć, czy woda jest czysta – mówi Beata Nowak.

Z terenu powiatu radomskiego tylko gospodarze kąpielisk w Siczkach, Iłży oraz na Borkach zwrócili się do sanepidu z prośbą o zbadanie wody. Na razie nie wiadomo co z wodą w Stawie Górnym w Pionkach i kąpieliskiem w Domaniowie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych