Piątek 27 stycznia
Angeliki, Przybysława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Przejście przez Kozienice. Inwestor musi zwiększyć budżet

dm, rynekinfrastruktury.pl 2021-12-03 08:59:00

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 48 na odcinku przejścia przez Kozienice. Żeby rozstrzygnąć przetarg, inwestor musi sporo dołożyć.

Chodzi o rozbudowę fragmentu drogi przez miasto o długości niespełna 3 km. GDDKiA oszacowała zadanie na 29,9 mln zł. Wykonawcy wycenili drożej. Tańsza oferta złożona przez konsorcjum Roverpol i Rover Infraestructuras ma wartość 40,959 mln zł. Droższą przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki. Ta propozycja jest warta 54,078 mln zł.

Kryteria oceny ofert to: cena – 60 proc., okres gwarancji – 20 proc. i termin realizacji – 20 proc. Na razie GDDKiA zakłada, że na początku 2022 roku uda się podpisać umowę z wykonawcą.

Na realizację prac przewidziano 20 miesięcy, co oznacza, że w przypadku rozstrzygnięcia przetargu finału można się spodziewać w drugiej połowie 2023 roku. Trasa po rozbudowie będzie wyposażona w chodniki i ścieżki rowerowe, droga będzie odwodniona i wzbogacona o urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych