Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Przedłużenie trasy linii 24 na terenie gminy Gózd

dm, MZDiK 2023-09-18 16:50:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z decyzją gminy Gózd o zmianie lokalizacji pętli Małęczyn Nowy, od dnia 19 września 2023 roku (wtorek) zostanie przedłużona trasa wariantowych kursów linii 24 na terenie tejże gminy. Nowa pętla będzie około 600 metrów dalej.

Ze względu na konieczność pilnej likwidacji dotychczasowej pętli autobusy linii 24 wykonujące kursy wariantowe będą jeździły dalej prosto ulicą Lubelską do nowej pętli, wybudowanej przez gminę Gózd za ostatnimi posesjami w Kiedrzynie (przed terenem pasa startowego Lotniska Warszawa-Radom, naprzeciw stacji radiolokacyjnej). Dotychczasowy przystanek Małęczyn Nowy zostanie przeniesiony ze zlikwidowanej pętli na nową. Na przedłużonym fragmencie trasy linii 24 nie będą obowiązywały przystanki przelotowe Małęczyn Nowy / Szkolna (w obu kierunkach).

Ze względu na konieczność wprowadzenia powyższych zmian w trybie pilnym (brak możliwości korzystania z dotychczasowej pętli) zostaną one uwzględnione w rozkładach od 23 września 2023 roku (sobota). Do tego czasu autobusy będą odjeżdżały z nowego przystanku minutę wcześniej niż z dotychczasowej pętli.

Zgodnie z zawartymi porozumieniami międzygminnymi, o trasach przejazdu autobusów miejskich, lokalizacji przystanków i liczbie kursów wykonywanych poza granicą Radomia decydują zainteresowane gminy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych