Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Powiat ma już ponad pół tysiąca miejsc dla uchodźców z Ukrainy

dm, portalsamorzadowy.pl 2022-03-04 14:07:00

Blisko 160 kwater prywatnych przygotowanych dla ponad pół tysiąca uchodźców znajdowało się w czwartek w bazie Powiatowego Centrum Koordynacji w Radomiu - poinformował rzecznik Starostwa Powiatowego Marcin Genca.

Do Polski napływa duża fala uchodźców z Ukrainy

Dodał, że tylko do czwartkowego popołudnia Powiatowe Centrum Koordynacji pomogło w zakwaterowaniu 37 osób. Część z nich zostało w pow. radomskim, część trafiło do Radomia oraz do innych miast regionu radomskiego. Wraz z uchodźcami do Polski przyjechały dwa psy i kot.

Genca podkreślił, że apel starostwa o zgłaszanie osób, które chcą udostępnić mieszkania uciekającym z Ukrainy rodzinom przyniósł niespodziewane efekty.

"Ofiarność i serca mieszkańców pow. radomskiego i Radomia przerosły nasze oczekiwania i nadzieje. Mamy zgłoszenia 158 ofert kwater prywatnych dla 553 uchodźców. Wszystkie są darmowe" - przekazał rzecznik. Dodał, że prawie 75 proc. gospodarzy deklaruje zapewnienie uchodźcom wyżywienia, a 70 proc. zamierza zapewnić im dach nad głową tak długo jak to będzie konieczne.

Powiatowe Centrum Koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy zajmuje się kompleksową pomocą obywatelom Ukrainy, przebywającym na terenie powiatu radomskiego. To wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Radomiu i miejscowego urzędu pracy.

Centrum prowadzi bank kwater prywatnych dla uchodźców, zbiera dary rzeczowe oraz organizuje nieodpłatny transport do i z granicy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych