Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

''Porty Lotnicze'' zostały pracodawcą godnym zaufania

dm, PPL 2021-12-01 10:53:00

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” uhonorowane tytułem „Pracodawcy Godnego Zaufania” w kategorii motywacja za wspólny dialog z pracownikiem. Eksperci docenili inicjatywy realizowane przez przedsiębiorstwo. Nagrodę odebrał Stanisław Wojtera, prezes PPL.

Gala, której towarzyszyło wręczenie nagród siedmiu wyróżnionym podmiotom, odbyła się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele instytucji i uczelni, m.in. Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji „Teraz Polska”, Instytutu ESG, Instytutu Staszica, Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Instytutu Biznesu czy Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania.

Organizatorzy konkursu stawiają sobie za cel promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i socjalnej. W tym roku Kapituła Konkursu przyznała nagrody w siedmiu kategoriach – programy stażowe, wolontariat, motywacja, bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie, firma przyjazna niepełnosprawnym. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zostało wyróżnione w kategorii motywacja za prowadzenie dialogu z pracownikami.

„PPL ceni zdanie pracowników. Co kwartał organizuje sesje Q&A, podczas których prezes odpowiada na pytania pracowników. W momencie kryzysu, o to jak poprawić kondycję finansową firmy, PPL zapytał właśnie pracowników. Wprowadzono tzw. „Oszczędny Portfel” – skrzynkę na pomysły pracowników w tym zakresie. Najnowszym projektem PPL jest Akademia Liderów. Liderzy PPL są szkoleni na osoby sprawiedliwe, wrażliwe społecznie, uczciwe, transparentne, które cenią współpracę i działanie zespołowe” – uzasadnia swoją decyzję Kapituła Konkursowa.

Nadrzędnym celem działalności PPL jest rozwój i troska o pracowników. Zarządzający przedsiębiorstwem dokładają starań, by relacje między pracownikiem a pracodawcą opierały się na dialogu i wzajemnym szacunku. W gronie tegorocznych laureatów, obok PPL, znalazły się również Allegro, Ikea Retail, Auchan Polska, Polfrost Terminal, Carrefour i Benefit Systems.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, a także liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych.

W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie – największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej, który jest także bazą narodowego przewoźnika PLL LOT. PPL zajmuje się również budową portów – obecnie trwa finalizacja budowy Lotniska Warszawa-Radom. Celem przedsiębiorstwa jest wzmocnienie biznesu związanego z lotnictwem oraz długoterminowe budowanie wartości branży lotniczej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych