Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

Pomost pieszo-rowerowy połączy brzegi zalewu Siczki

dm, mazovia.pl 2021-11-26 14:01:00

Budowa kładki będzie możliwa dzięki 1,8 mln zł z budżetu Mazowsza. Umowę w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz władze gminy Jedlni-Letniska.

W spotkaniu uczestniczył też radny województwa mazowieckiego Stefan Traczyk.

– Kładka połączy oba brzegi zbiornika. Będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców Kolonki, którzy obecnie muszą nadrabiać kilka kilometrów i okrążać zbiornik, by dostać się na drugą stronę akwenu. Niewątpliwie też taki pomost stanie się lokalną atrakcją turystyczną – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Kładka będzie przedłużeniem ulicy Płużańskiego w Jedlni-Letnisku. Budowa pomostu pieszo-rowerowego na zalewie Siczki to element projektu oczyszczenia zbiornika. Inwestycja zachęci dodatkowo turystów do odwiedzenia gminy Jedlnia-Letnisko i zalewu zaliczanego do obszaru Natura 2000.

Zalew Siczki powstał na początku lat 70. XX w. na rzece Gzówce. Na północnym brzegu rozpościera się Rezerwat Przyrody „Jedlnia”, który jest częścią Puszczy Kozienickiej. Zalew obecnie należy do obszaru Natura 2000.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych