Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez akcyzy

dm, KWP 2022-05-31 18:19:00

Prawie 12 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 12 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymano 58-letnią mieszkankę powiatu radomskiego. Skarb Państwa straciłby ponad 21 tysięcy złotych, gdyby towar trafił na polski rynek.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, ustalili, że na terenie prywatnej posesji w powiecie radomskim, mogą znajdować się towary bez polskich znaków akcyzy.

Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli ponad 12 tysięcy papierosów, 12 kg krajanki tytoniowej oraz przedmioty służące do produkcji papierosów. Wstępnie uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów oszacowano na ponad 21 tysięcy złotych.

Zatrzymano 58-letnią mieszkankę powiatu radomskiego, która odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Złamanie przepisów w tym zakresie zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych