Sobota 4 luty
Andrzeja, Weroniki, Gilberta
RADOM aktualna pogoda

Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani

dm, KWP 2022-12-23 12:14:00

W ciągu kilku dni policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali dwóch zawodowych kierowców prowadzących pojazdy ciężarowe, którzy jechali na "podwójnym gazie". Obydwaj mężczyźni kierowali mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątek (16.12) około godziny 17 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu otrzymali zgłoszenie, że na parkingu jednej ze stacji paliw w Radomiu, pojazdem ciężarowym, porusza się nietrzeźwy kierujący. Po przyjeździe na miejsce mundurowi z radomskiej drogówki potwierdzili informacje. Okazało się, że pojazdem ciężarowym marki Volvo kieruje 34-latek. Ze względu na wyczuwalną silną woń alkoholu policjanci poddali kierowcę badaniu na trzeźwość. Wynik badania wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 34-latek tłumaczył, że chciał tylko sprawdzić, czy w tak trudnych warunkach atmosferycznych, jakie panowały w ostatnich dniach będzie w stanie wyjechać z parkingu, dlatego wsiadł za kierownice pod wpływem alkoholu.

Niespełna 4 dni później (19.12) w m. Jedlanka na drodze wojewódzkiej W735 inny kierujący ciężarową scanią chcąc zjechać na stację benzynową, nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci od razu wykonali badanie alkomatem, które wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący, 35-letni mężczyzna tłumaczył, że spożył alkohol już po zdarzeniu, a w trakcie kontroli pojazdu próbował ukryć znajdujące się w kabinie pojazdu puszki po piwie oraz kilkanaście butelek po wódce. Wobec obydwu nieodpowiedzialnych kierowców wystosowano wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Teraz grozi im kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność wsiadając za "kółko". Każdy kierujący poruszający się pojazdem w stanie nietrzeźwości jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza kierowcy tak ogromnych składów, jakimi są pojazdy ciężarowe często posiadające załadunek ważący kilka ton.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych