Środa 31 maja
Anieli, Marietty, Petroneli
RADOM aktualna pogoda

Ogromny pożar lasu. Spłonęło ponad 100 hektarów

dm, radiozet.pl 2022-05-13 11:55:00

Prawdopodobnie celowe podpalenie było powodem pożaru lasu w Prosnej w powiecie grójeckim, w gminie Nowe Miasto nad Pilicą - dowiedziało się Radio ZET. W czwartek spłonęło tam ponad 100 hektarów lasu.

autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu

W godzinach popołudniowych sytuacja była na tyle poważna, że - jak informował bryg. Karol Kierzkowski - uruchomiono procedurę zadysponowania śmigłowca policyjnego z ratownikami wysokościowymi PSP z Warszawy wraz ze zbiornikiem typu bambi o pojemności 3 tys. litrów.

- Ktoś ten las musiał podpalić - mówi w rozmowie z reporterem Radia ZET Michałem Dzienyńskim zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Grójcu Krzysztof Kędziera i dodaje, że to nie pierwszy pożar w ostatnich dniach w tym rejonie.

Początkowo informowano o 5 płonących hektarach, potem obszar trawiony przez ogień szacowano na 100 ha. W walce z ogniem brało udział ponad 160 strażaków i policyjny śmigłowiec. Żywioł został opanowany. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych