Wtorek 24 maja
Joanny, Marii, Zuzanny
RADOM aktualna pogoda

Nordic walking po radomsku

mn 2011-06-11 15:19:00

W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów leśnicy RDLP w Radomiu zapraszają na serię wypraw z kijkami po Leśnym Kompleksie Promocyjnym Puszcza Kozienicka. Pierwsza wyprawa do Lasu Kapturskiego już za nami.

W najbliższą niedzielę uczestników czeka druga wyprawa. Tym razem do serca Puszczy Kozienickiej. 12 czerwca przetestowana zostanie nowa trasa opracowana przez leśników Nadleśnictwa Kozienice. Zbiórka o 10.00 na parkingu przy szkółce leśnej Przejazd.

Trasa zaczyna się przy szkółce i będzie wiodła obok zbiornika tzw. "holenderskiego", wzdłuż rezerwatu "Ponty" śladem dawnej kolejki wąskotorowej. Po dotarciu do  kapliczki św. Franciszka będzie można chwilę odpocząć na ławeczkach pod koronami wiekowych dębów. Dalej  wzdłuż Gościńca Królewskiego dotrzemy aż do tzw."Diabelskiego mostku" na  rzece Żała. Trasa kończy się na parkingu przy szkółce leśnej. Planowany czas  przejścia trasy 1,5 -2 godzin.

Uczestników z Radomia dowiezie na miejsce zbiórki bezpłatny autokar. Będzie czekał około godz. 9.15 pod budynkiem RDLP Radom przy ul. 25 Czerwca 68.  Odjazd o godz.9.30. Ilość miejsc ograniczona liczy się kolejność przybycia.

Trzecia i ostatnia z serii czerwcowych wypraw nordic walking odbędzie się 19 czerwca na terenie Nadleśnictwa Zwoleń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych