Sobota 20 lipca
Czesława, Hieronima, Eliasza
RADOM aktualna pogoda

Nagrody Muzyczne Stowarzyszenia Pokoleń przyznane

ts, Katarzyna Klepaczewska 2012-06-18 14:34:00

Na Zamku w Szydłowcu, podczas corocznego zjazdu, Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń po raz pierwszy wręczyło „Nagrodę Muzyczną” – wyróżnienie przyznane za wybitne osiągnięcia muzyczne osobom urodzonym lub prowadzącym działalność muzyczną na terenie ziemi radomskiej. becny na gali wicemarszałek Leszek Ruszczyk osobiście pogratulował laureatom.

Fot. Agata Indyka mazovia.pl

Zwycięzcami I edycji zostali: Maciej Bałenkowski, Piotr Zarzyka i Młodzieżowy Chór Mieszany „Campanella”. Finaliści otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 5 tys. zł. Dodatkowo Stowarzyszenie przyznało wyróżnienie dla Tria Fortepianowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Swoje uznanie dla pasji i talentu muzyków okazał również wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Wręczając zwycięzcom dyplomy i upominki, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, podkreślił wagę tego wydarzenia kulturalnego. Podziękował za pracę i zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia, które promując subregion radomski, rozsławia też całe Mazowsze.

O miejsce na podium można było konkurować w trzech kategoriach: osoba indywidualna w wieku od 13 do 18 lat, osoba indywidualna w wieku od 19 do 25 lat oraz zespół, chór lub orkiestra. W konkursie mogły brać udział osoby z powiatów: radomskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego. To na tych terenach Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń, istniejąc ponad 15 lat, promuje działania kulturalno-społeczne. Jest organizacją mająca na celu rozwijanie poczucia tożsamości i obywatelskiej odpowiedzialności, a także budowania atmosfery szacunku do tradycji, dziedzictwa i przeszłości.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych