Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Mężczyzna z narkotykami nie zatrzymał się do kontroli drogowej

dm, KWP 2022-02-28 11:40:00

27-letni pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z posterunku w Ciepielowie podjęli pościg za kierującym skodą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać pojazd. Gdy ten nie reagował, ruszyli za nim. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu na widok funkcjonariuszy przyspieszył i przejechał tak kilkanaście kilometrów.

W pewnym momencie kierujący skodą gwałtownie zahamował doprowadzając do kolizji z radiowozem, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać na pieszo. Sprawca pościgu został zatrzymany kilkanaście metrów dalej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-latek był trzeźwy. Jak tłumaczył, powodem tego zachowania było to, że ma zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli przy nim marihuanę.

Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania pojazdu, narażenia na niebezpieczeństwo, niestosowania się do orzeczonych środków karnych i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych