Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Kontrole zagranicznych ciężarówek

dm, gitd.gov.pl 2022-03-02 14:01:00

Blisko 260 ciężarówek należących do przewoźników spoza Unii Europejskiej skontrolowali w trakcie dwudniowej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trzech przypadkach przewóz wstrzymano, gdyż był wykonywany na podstawie nieważnych zezwoleń. Jedna z ciężarówek została wycofana z dalszej jazdy z powodu złego stanu tarczy hamulcowej przy kole.

Na drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, inspektorzy ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec, Płocka, Ciechanowa oraz Garwolina kontrolowali ciężarówki należące do przedsiębiorstw transportowych z krajów spoza Unii Europejskiej.

W trakcie dwudniowej akcji sprawdzili 258 zagranicznych pojazdów. Trzy tranzytowe przewozy, skontrolowane na ekspresowej „ósemce”, zostały wstrzymane. Kierowcy dwóch rosyjskich i jednej tureckiej ciężarówki okazali nieprawidłowo wypisane zezwolenia. Nie uzupełnili w nich wymaganych rubryk, dotyczących m.in. ilości przewożono ładunku i państwa jego rozładunku. Jedna z rosyjskich ciężarówek również nie przeszła pomyślnie kontroli stanu technicznego. W pojeździe stwierdzono bowiem usterkę niebezpieczną w postaci pękniętej tarczy hamulcowej przy kole. Kierowca „pożegnał się” tymczasowo z dowodem rejestracyjnym pojazdu i musiał zapłacić mandat gotówkowy.

Każdy z trzech międzynarodowych transportów, który wykonywano bez ważnych zezwoleń, został wstrzymany. Inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec zagranicznych przewoźników i skierowali ciężarówki na wyznaczone parkingi strzeżone. Trafił tam również pojazd z pękniętą tarczą hamulcową przy kole. Transporty będą mogły być kontynuowane po okazaniu prawidłowo wypisanych, nowych zezwoleń i wpłaceniu kaucji na poczet przyszłych kar pieniężnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych