Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Kolejny fragment S7 otwarty

dm, rynekinfrastruktury.pl 2023-04-29 16:11:00

Kierowcy wybierający się na weekend z Warszawy na południe kraju, m.in. na lotnisko w Radomiu, skorzystają już z nowo otwartego fragmentu drogi ekspresowej S7 Lesznowola - Tarczyn Południe. Fragment wylotówki został dziś rano oddany do ruchu.

autor: GDDKiA

Od dziś zatem gotowa jest w całości trasa wylotowa Warszawa - Grójec, a jednocześnie dostępny jest ciąg ekspresowy ze stolicy przez Radom i Kielce do granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego liczący 230 km.

Z nowej drogi skorzystają także pasażerowie nowo otwartego lotniska w Radomiu.

- Droga ekspresowa S7 połączy wkrótce północ i południe Polski. Trasa ta, biegnąca od portów Trójmiasta, przez Warszawę i Kraków, jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego kraju. Jej znaczenie dla gospodarki, turystyki oraz bezpieczeństwa podróży jest nieocenione. Dzięki udostępnieniu do ruchu ostatniego odcinka pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Południe można będzie wygodnie dojechać także do lotniska w Radomiu, które wczoraj zostało otwarte w obecności premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Choć droga jest dostępna w pełnym przekroju, z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu na odcinku 17 km, to jednak na razie będzie funkcjonowała na zasadach przejezdności, z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. W międzyczasie będą jeszcze prowadzone prace na drogach serwisowych i lokalnych, a także w sąsiedztwie trasy głównej.

Dla kierowców dostępny jest węzeł Złotokłos, a także wybudowane na sąsiednich odcinkach S7 węzły Lesznowola oraz Tarczyn Południe. W kolejnych etapach oddane do ruchu zostaną węzły Antoninów i Tarczyn Północ.

Wraz z udostępnieniem całego odcinka S7 Warszawa - Grójec zmieniła się także organizacja ruchu na Południowej Obwodnicy Warszawy. Do tej pory kierowcy chcący jechać w kierunku Radomia, Kielc, Krakowa i dalej na południe odbijali od obwodnicy na węźle Opacz lub wyjeżdżając ze stolicy przedłużeniem Al. Jerozolimskich jechali na wprost od węzła Salomea. Teraz S7 na południe prowadzi od węzła Warszawa Lotnisko i jest przedłużeniem krótkiego odcinka S79 od węzła na ul. Marynarskiej.

Odcinek S7 Lesznowola - Tarczyn Północ pierwotnie - na podstawie umowy z 2017 r. - był budowany przez firmę IDS-Bud, kontrakt został jednak rozwiązany przez inwestora. Zadanie dokończył Intercor.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych