Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Koleje Mazowieckie. Zmiany w rozkładzie jazdy

dm, KM 2023-10-30 13:10:00

Od 12 listopada do 9 grudnia 2023 r. będzie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów KM. Korekta związana jest z trwającym remontem stacji Warszawa Zachodnia, prowadzonym przez zarządcę infrastruktury kolejowej, spółkę PKP PLK S.A.

Pociągi po linii średnicowej podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 15 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą lub rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

W celu zmniejszenia niedogodności zostało wprowadzone wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na wybranych odcinkach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow/wzajemne- honorowanie-biletow-km-i-ztm-w-zwiazku-z-utrudnieniami-na-liniach

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R2 Warszawa – Łuków
W dniach 14 – 29 listopada na odcinku Siedlce – Kotuń, pierwszy i ostatni pociąg w dobie zostanie zastąpiony komunikacją autobusową z uwagi na budowę wiaduktu drogowego.

R3 Warszawa – Łowicz Główny
W związku z pracami remontowo-naprawczymi w terminie 13 – 26 listopada pociągi na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie będą jeździły po jednym czynnym torze. Natomiast od 27 listopada do 9 grudnia ruch jednotorowy będzie odbywać się na odcinku Błonie – Teresin- Niepokalanów.

R7 Warszawa – Dęblin
Od 2 do 9 grudnia poranne pociągi z Dęblina do Warszawy o numerach:

  • 21712/3, 21374/5, 21300/1, 21440/1, 21470/1 oraz popołudniowe pociągi z Warszawy do Dęblina o numerach:
  • 12390/1, 12318/9, 12954/5, 12320/1, 12717, 12956/7

pojadą trasą okrężną z pominięciem odcinka Warszawa Gocławek – Augustówka.

Pozostałe pociągi w dobie będą kursować tylko na odcinku Dęblin - Warszawa Falenica. Natomiast na odcinku Warszawa Stadion – Warszawa Falenica zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna
W terminie od 12 listopada do 1 grudnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Dodatkowo dwa pierwsze i dwa ostatnie w dobie pociągi na odcinku Radom Główny – Radom Gołębiów zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R81 Dęblin – Radom
W związku z pracami remontowymi od 13 listopada do 9 grudnia pociągi na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko będą jeździły po jednym czynnym torze.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km- wazny-w-dniach-12-xi-9-xii-2023r

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych