Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

"Ekspresowy" autobus pełen dzieci

ts, Andrzej Lewicki 2011-06-15 16:30:00

Na drogach można spotkać mnóstwo autobusów przewożących dzieci, wielu kierowców
tych autokarów zapomina, do czego może doprowadzić brawura.

Policjanci radomskiej drogówki pełnili służbę na krajowej "dziewiątce". W miejscowości Makowiec, zauważyli jadący od strony Radomia autokar. Oznakowany wyraźnie, jako wiozący dzieci mercedes poruszał się ze sporą prędkością mimo że w tym miejscu prędkość dozwolona to 50 km/h.  Dodatkowo kierowca przekroczył podwójną linię ciągłą chcąc wyprzedzać inne pojazdy.  Po zatrzymaniu okazało się, że w autobusie jedzie 35 uczniów warszawskiej podstawówki oraz ich trzy opiekunki.\
 

40-letni kierowca tłumaczył swoją jazdę opóźnieniem wycieczki. Niepokojące jest to, że żadna z opiekunek nie reagowała na niebezpieczną jazdę kierowcy, że ważniejsze było szybkie dotarcie na miejsce niż bezpieczeństwo dzieci.  Kierowca autobusu został ukarany wysokim mandatem, otrzymał też punkty karne. Z opiekunkami dzieci policjanci też przeprowadzili rozmowę. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych