Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

,,Chcę być niezależny”

dm 2022-12-16 09:48:00

Innowacyjny projekt o nazwie,,Chcę być niezależny”, sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego stawia stworzenie rozwiązania, którego najważniejszym założeniem będzie nabycie, rozwijanie, podtrzymywanie i usprawnianie umiejętności osób niepełnosprawnych. Umiejętności, które są niezbędne do samodzielnego funkcjonowania, sprawnego komunikowania się oraz pełnienia różnych ról społecznych.

Pomysł skierowany został do 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, zamieszkujących powiat radomski, białobrzeski i zwoleński. Wszyscy uczestnicy zadania są mieszkańcami gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Opiera się na 4 głównych działaniach.

Po pierwsze na umożliwieniu osobom z niepełnosprawnością intelektualną zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania poprzez grupowe warsztaty kulinarne, grupowe zajęcia z dietetykiem, grupowe warsztaty w pralni, zajęcia grupowe i indywidualne mające na celu przełamywanie barier samodzielnego poruszania się komunikacją miejską.

Po drugie usprawnia i wspiera funkcjonowania osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach poprzez grupowe warsztaty artystyczne czy spotkania w kawiarni poetyckiej.

Po trzecie rozwija umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną poprzez Zajęcia grupowe z Treningu umiejętności społecznych i zajęcia indywidualne usprawniające komunikowanie się takie jak Glottodydaktyka. Logopedia, PJM.

Na koniec projekt wspiera osoby z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny poprzez prowadzenie środowiskowych grup wsparcia.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych