Wtorek 24 maja
Joanny, Marii, Zuzanny
RADOM aktualna pogoda

Arka rozstrzygnęła konkurs

ich 2011-06-20 15:30:00

Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka przy ul Chrobrego podpisane zostały umowy dotacyjne. W ramach konkursu wsparcie finansowe otrzymało 10 wnioskodawców.

Tegoroczna pula na dotacje wynosiła 50 tys. zł. Na konkurs wpłynęło 17 wniosków z dziewięciu gmin. Dofinansowanie otrzymało 10 wnioskodawców. Najwyższa dotacja, to sześć tys. zł. Pieniądze przekazywane są w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności Działaj Lokalnie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. – Celem Działaj Lokalnie jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów, które są dobrem wspólnym i niosą za sobą korzyści płynące z propagowania gminy i działania na jej korzyść – mówi Ewa Kamińska, wiceprezes SCM Arka.

W tej edycji konkursu doszły trzy nowe gminy: Chotcza, Kowala, Jastrzębia, które również otrzymały pieniądze. – Przez cały czas będziemy wspomagać i monitorować te przedsięwzięcia. Na pewno nie zostawimy nikogo bez pomocy – dodaje Ewa Kamińska. Projekty realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie kierowane są do najmłodszych mieszkańców gmin, całej gminnej społeczności. Także w ramach dotacji gmina Lipsko chce zrealizować przedsięwzięcie historyczne.

Dotację otrzymał m. in. Klub Sportowy Orka - cztery tys. oraz Stowarzyszenie Jedlnia - sześć tys.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych