Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

5 mln zł dla powiatu przysuskiego

dm, radioradom.pl 2023-10-09 14:39:00

Prawie 5 mln zł z rezerwy celowej budżetu Państwa otrzymał powiat przysuski na przebudowę i rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego.

autor: Radio Radom

W ramach inwestycji zostaną m.in. powiększone sale i powierzchnie biurowe oraz przeniesione będą jednostki podległe, takie jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie czy Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

- Budynek zostanie także przystosowany do osób niepełnosprawnych. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne tak, żeby wszyscy ci którzy mają różne dysfunkcje mogli łatwiej prosty sposób dotrzeć do urzędu, a także zeroemisyjność – bilansowanie energetyczne tak żeby znaleźć oszczędności. Myślę, że z jednej strony poprawa dostępności usług dla mieszkańców, a z drugiej strony także godne warunki pracy dla samych urzędników. Myślę, że to jest bardzo istotne żeby administracja publiczna właśnie w ten sposób funkcjonowała – mówi wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

To niejedyne środki, które trafiły do powiatu – prawie 14 milionów złotych władze regionu otrzymały na termomodernizację i montaż odnawialnych źródeł energii dla budynku Szpitala Powiatowego w Przysusze.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych