Piątek 1 lipca
Haliny, Mariana, Klarysy
RADOM aktualna pogoda

32 nowych obywateli

mn 2011-06-13 11:52:00

32 osób, w tym 3 małoletnie, otrzymało zaświadczenia o nadaniu obywatelstwa polskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył je Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki.

 

Obywatelstwo określa przynależność człowieka do Państwa. Jest przywilejem, ale również obowiązkiem odpowiedzialności za nie - powiedział Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki.

Wśród osób, które otrzymały obywatelstwo byli mieszkańcy: Republiki Białorusi (5, osób w tym 1 małoletnia), Ukrainy (10, w tym 2 małoletnie), Federacji Rosyjskiej (1), Armenii (4), Gruzji (2), Bułgarii (2), Włoch (1), Wietnamu (1), Turcji (1), USA (3), Mongolii (1), Etiopii (1). Uroczystość odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Najstarszy uczestnik miał 67
lat, najmłodszy skończone 3.

Aby otrzymać obywatelstwo RP, trzeba mieszkać w Polsce co najmniej 5 lat (na podstawie zezwolenia na osiedlenie, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub posiadania prawa stałego pobytu). Prezydent RP, który je nadaje, może - w wyjątkowych sytuacjach - odstąpić od tych zaleceń i nadać cudzoziemcowi obywatelstwo bez spełnienia tych wymogów.
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych