Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Ulica Cicha na Plantach zostanie przebudowana

dm, UM Radom 2022-05-27 19:13:00

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Cichej na Plantach. To jedna z zaplanowanych na ten rok tzw. inwestycji czynowych, czyli realizowanych przy udziale samych mieszkańców. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac. Wygrała firma Strabag, której oferta opiewała na prawie 1 mln 800 tys. złotych.

Ulica Cicha zostanie przebudowana na 250-metrowym odcinku od ul. Zakręt do Chałubińskiego. - Jest to stosunkowo niewielka ulica, ale ważna z punktu widzenia obsługi lokalnego ruchu. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, powstanie też chodnik i miejsca parkingowe. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudować również kanalizację deszczową oraz zamontować nowe oświetlenie. Koszt inwestycji będzie większy niż zakładaliśmy, ale postanowiliśmy dołożyć brakującą kwotę, by już nie odkładać tego zadania na kolejny rok - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wybrana w drodze przetargu firma będzie miała na wykonanie wszystkich prac 4 miesiące.

W ramach czynów drogowych w tym roku planowana jest też przebudowa ulicy Tylnej, sięgacza od ul. Godowskiej 88 oraz drogi wewnętrznej przy ul. Filtrowej 13. Trwa również przebudowa ulica Paciaka.

Komentarze naszych czytelników

  • lucjan.

    2022-05-28 11:26:30

    Wszędzie ten dziadowski Strabag.Nie się CBA przyjrzy,tej patologi radomskiej z PO. 

  • PiS gorsze niż PZPR

    2022-05-28 21:21:46

    Inflacja 12,4% najwyższa od 24 lat, paliwo prawie po 8 zł i rośnie najdroższe w historii Polski, wzrost energii elektrycznej o 25%, wzrost cen o 30 % gazu najwyższe w historii Polski, wzrost ce węgla o 50 % najwyżej w historii Polski. Cała Europa nam zazdrości. 2 mld zł na TVPiS, elektrownia w Ostrołęce 4 mld zł do wyburzenia, 500 mln zł dla Rydzyka, codziennie tracimy 160 mln zł za izbę dyscyplinarną. No to mamy dobrobyt - DOJNA ZMIANA W WYKONANIU PiS!!!!!

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych